7 september 2018

Rookvrije sport blijft groeien

De afgelopen tijd zijn veel nieuwe verenigingen gestart met een rookvrij sportterrein. Een greep uit deze mooie voorbeelden:

ATV Berkenrode rookvrij

Per 1 juli van dit jaar is de tennisvereniging uit Berkel en Rodenrijs de eerste rookvrije tennisclub in de gemeente. De vereniging heeft geconstateerd dat iedereen, niet-rokers én rokers, het ermee eens is om het roken onaantrekkelijk te maken voor de jeugd.

ATV Berkenrode rookvrij“Al langere tijd wordt er in ons clubhuis niet gerookt. Maar begin van het jaar is op de ALV het rookvrij maken van het park aan de orde geweest. Per 1 juli hebben we dit concreter gemaakt door het tennispark van ATVB geheel rookvrij te verklaren. Om de daad bij het woord te voegen zijn de asbakken en peukenemmers ook echt afgevoerd”, aldus Luc Meijer, bestuurslid ATV Berkenrode.

De club heeft daarmee een haalbaar doel voor ogen: kinderen geheel rookvrij laten opgroeien. Vanuit de gemeente Lansingerland heeft de vereniging een rookvrij bord ontvangen en feestelijk opgehangen bij de entree. Daarnaast hangen diverse bordjes langs de banen die zij heeft gekregen van team Rookvrije Sport om zo de zichtbaarheid van het rookvrije beleid te vergroten.

KZ, HDM & HGC slaan de handen ineen en zijn met ingang van het nieuwe seizoen rookvrij

 Niet één, niet twee, maar drie hockeyclubs nemen tegelijk de stap naar een rookvrij sportterrein. Met in totaal meer dan 5000 leden dragen zij sinds 1 september bij aan het realiseren van een Rookvrije Generatie. De drie clubs willen door samen te werken kinderen actiever uit de verleiding houden om te gaan roken.

 “Wij willen als sportverenigingen het goede voorbeeld geven aan kinderen die bij ons hockeyen. Want zien roken, doet roken. En al helemaal als kinderen degenen zien roken naar wie zij opkijken. Maar wij slaan de handen ook ineen voor de gezondheid van onze seniorleden. Eigenlijk dus gewoon voor al onze leden, want wij willen iedereen graag rookvrij laten sporten”, zo stelde een woordvoerder van KZ.

Oudste voetbalclub van het Noorden wil springlevend blijven

LAC Frisia rookvrijVanaf 1 juli 2018 is het sportcomplex De Magere Weide volledig rookvrij. Het bestuur van LAC Frisia heeft begin dit jaar in de Algemene Ledenvergadering besloten om hiermee te starten.
Bv Sport in Leeuwarden is een van de belangrijke aanjagers van dit initiatief. Samen met bv Sport en andere Leeuwarder sportclubs helpt LAC Frisia mee om gezamenlijk de sportterreinen in Leeuwarden rookvrij te maken en zich in te zetten voor een rookvrije toekomst van kinderen. Er zijn meerdere malen berichten – op de website, in hun nieuwsbrief en in andere uitingen – geweest waarom het zo belangrijk voor deze club en de jeugd is om dit door te zetten en dat iedereen zich daar achter schaart.

Waarom wil LAC Frisia een rookvrije sportclub zijn?
Zien roken, doet roken. In een rookvrije omgeving komen kinderen niet in de verleiding om te gaan roken en wordt meeroken voorkomen. Zo beschermt de club kinderen en zorgen ervoor dat zij rookvrij opgroeien. Een rookvrije Frisia draagt bij aan een Rookvrije Generatie.

LAC Frisia wil niemand verbieden te roken en willen ook geen politieagent spelen. “Wij gaan uit van het gezond verstand van alle ouders, opa’s en oma’s, familie, vrienden en andere toeschouwers en dat zij begrip tonen voor ons beleid”, aldus de vereniging.

 

Bronnen:

ATV Berkenrode

Hockeyclubs

LAC Frisia

 

Wij maken gebruik van cookies

Wij plaatsen (tracking) cookies om deze website te analyseren, te verbeteren en bezoekers gepersonaliseerde advertenties te tonen.
Lees meer over onze cookies ›

Ik ga akkoord Cookie instellingen